Загальне
Литвинчук В.К.
Київський національний університет будівництва і архітектури
Огляд плагіна NED Marking Manager як засобу покращення функціонального інтерфейсу системи Moodle
У своїй базовій конфігурації Moodle надає користувачам багато можливостей роботи з завданнями, тестами, форумами та журналом оцінок. Проте для зручності роботи постійно створюються нові плагіни, що полегшують процес дистанційного навчання. Один з таких плагінів розглянуто в даній роботі.
Ned Marking Manager – це безкоштовний плагін що надає викладачу єдиний інтерфейс, який робить зручнішим процес контролю за виконанням завдань, а також оцінювання завдань, тестів та форумів.
Створений для безпроблемної інтеграції з Moodle, цей продукт надає викладачу власні інструменти для моніторингу прогресу навчання, які дозволяють отримати актуальну інформацію про успішність студентів, отримані оцінки, обсяг пройденого матеріалу, кількість входів користувача в систему, що дозволяє викладачу своєчасно робити висновки і виробляти необхідні заходи з корекції навчального процесу, наприклад, надати допомогу, консультації, розмістити додатковий матеріал, перевірити контент на предмет правильного складання тощо.
На рівні головної сторінки блок Marking Manager містить список всіх завдань, форумів і тестів, які вимагають оцінки викладача.
На рівні курсу, Marking Manager складається з блоку, що забезпечує швидкий огляд процесу виконання завдань, та відомості про відвідування сайту студентами за останній час.
Натискаючи на будь яке посилання відкривається інтерфейс Marking Manager. Блок також містить посилання на спеціальний звіт про хід роботи. У нижній частині блоку, звіт про стан показує кількість студентів, що:
- не входили в систему певну кількість днів
- не проявляли діяльність певну кількість днів
- загальна оцінка яких, менша за певну кількість відсотків
Цей блок можна корегувати за власним бажанням, тобто додавати і налаштувати його на рівні курсу, вказуючи, наприклад, мінімальний відсоток успішності або дату для лічильника відвідування тощо [2].
Метою створення Marking Manager є допомога освітнім установам в підвищенні їх ефективності шляхом забезпечення їх сучасним інструментом управління освітнім процесом.
Вагомою перевагою даного плагіна є те, що з його допомогою викладач значно скорочує час своєї роботи з системою управління навчанням Moodle, завдяки швидшому доступу до всіх завдань, журналу, тестів а також до інформації про кожного учня, для чого в стандартному інтерфейсі доводилось переходити за посиланнями до різних розділів сайту.
Marking Manager дозволяє вчителям присвоювати класи і форуми доступні учням. При налаштуванні ми бачимо дві секції, ліва – містить випадаюче меню, яке дозволяє обирати статус завдань:
Справа - учитель може дати оцінку або коментар безпосередньо на цьому інтерфейсі.
В доповіді представлено огляд функцій плагіна та українська локалізація його інтерфейсу, що додається. Детальніше ознайомитися з можливостями Marking Manager можна на його офіційному сайті http://ned.ca/, де крім переліку оновлень розміщені також документація та інші плагіни компанії Ned [1].
Список використаних джерел
- NED Moodle services // [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://ned.ca/marking-manager/
- Moodle community // [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://moodle.org/plugins/block_fn_marking